Пояс цепочка
Як носити пояс-ланцюжок: 3 поради щодо носіння аксесуара
2022-12-16
Как гладить рубашку
Як попрасувати сорочку покроково? Прості хитрощі вам на допомогу
2022-12-26
Показати все

Повільна мода (Slow fashion): як приєднатися до руху

Медленная мода

Ви можете зменшити свій вуглецевий слід, підтримуючи модельєрів у їхньому підході до екологічного одягу. Дізнайтеся, як індустрія повільної моди поєднує непідвладний часу стиль зі стійкими практиками і як звести до мінімуму вплив ваших звичок купівлі на навколишнє середовище.

Що таке повільна мода?

Активістка Кейт Флетчер запровадила термін «повільна мода» у 2007 році як гру на тему руху повільної їжі, який наголошував на важливості відповідальності, поінформованості, а також задоволення, пов’язаного зі споживанням їжі. Так само Флетчер прагнув просувати стійкі методи моди, а також показувати, як повільна мода приносить користь споживачеві з якіснішим одягом.

Рух за повільну моду прагне «сповільнити» індустрію моди, борючись із марнотратством і просуваючи усвідомлене споживання. Прихильники руху не лише купують менше одягу, а й шукають екологічно чисті матеріали, такі як бавовна та льон, а також непідвладні часу силуети, що витримують цикли тенденцій. Рух також заохочує купівлю вживаного одягу та переробку непотрібного одягу на новий.

Чому повільна мода важлива?

Повільна мода як бізнес-модель є прямою відповіддю на швидку моду, метод масового виробництва модного одягу із низькоякісних матеріалів для задоволення запитів споживачів. Швидка мода не заохочує безперервне тривале зношування і не виробляється з біорозкладних матеріалів. Ці два фактори призводять до того, що швидка мода зазвичай опиняється на звалищі. Щоб задовольнити прискорені виробничі потреби в індустрії, робітники часто працюють понаднормово за надзвичайно низьку заробітну плату, часто в небезпечних умовах праці.

Повільна мода перериває ланцюжок постачання швидкої моди, сприяючи усвідомленому споживанню. Це спонукає споживачів купувати менше, але також пам’ятати про екологічні та трудові практики, пов’язані з кожним одягом. В результаті прихильники руху уникають брендів швидкої моди на користь етичного одягу місцевих виробників від свідомих брендів. Це може протидіяти вуглецевому сліду промисловості швидкої моди за рахунок зниження попиту з боку нестійких підприємств.

Повільна проти стійкої моди

Повільна і стійка мода мають спільні риси, але вони також мають деякі відмінності.

 • Викиди вуглецю. Вплив на довкілля є головною проблемою як повільних, так стійких модних брендів. Як правило, це означає, що одяг не піддається жорстокому поводженню, виготовлений із екологічно чистих або перероблених матеріалів і не потребує екологічно шкідливих виробничих процесів.
 • Трудові практики: повільна та стійка мода визначають стійкість не тільки на основі впливу на навколишнє середовище, але й умов праці, пов’язаних із виробничим процесом. Свідомі бренди повинні платити всім співробітникам справедливу заробітну плату, інакше одяг не вважатиметься етичною модою.
 • Екологічний текстиль: тканини, перероблені матеріали, сировина та інші екологічно чисті тканини, що не використовуються, є відмінними рисами як повільної, так і стійкої моди. Деякі модні компанії прийняли модель безвідходного виробництва, що означає, що марки марно не витрачають матеріали при виготовленні одягу.
 • Тенденції: у той час як повільна та стійка мода застерігають від надмірного споживання, пов’язаного з вибагливими циклами тенденцій, повільна мода протидіє бажанню купувати модні речі, створюючи перевірені та вірні силуети, які завжди залишатимуться в моді.

Характеристики брендів

Ось кілька способів визначити, чи є бренд частиною руху повільної моди:

 • Дрібносерійне виробництво: повільна мода виробляє стійкий одяг невеликими партіями, щоб зменшити кількість відходів, або навіть може працювати на замовлення, щоб не виробляти зайвий одяг. Крім того, повільні модні бренди зазвичай уникають великих роздрібних продавців на користь місцевих магазинів — короткі відстані між виробником і роздрібним продавцем допомагають зберігати процес вуглецево-нейтральним.
 • Зосередьтеся на якості, а не на кількості. Прибічники руху наголошують на якість, а не на кількість. У бренду, швидше за все, буде менше доступних речей, і він вироблятиме вироби, розраховані на тривалий термін, з високоякісних та екологічно чистих матеріалів.
 • Використання екологічно чистих тканин. Бренди віддають перевагу довговічним тканинам, тому ви, швидше за все, побачите одяг з льону, органічної бавовни та вовни. Вони також можуть вибрати компостовані або біорозкладні тканини, такі як коноплі або бамбук.

7 порад щодо створення гардеробу повільної моди

Повільна мода доступна не всім. Деякі бренди надто дорогі або не враховують розміру, що може не враховувати групи людей. Якщо ви хочете приєднатися до руху, ось кілька кроків, які ви можете зробити:

 1. Створіть капсульний гардероб. Оскільки повільна мода вимагає менше покупок, купуйте речі, які доповнюють одна одну, щоб ви могли носити їх взаємозамінно. Скоротіть свою шафу, щоб вибрати універсальні речі, які вам подобаються, щоб створити капсульний гардероб.
 2. Вибирайте натуральні тканини. Натуральні тканини служать довше і стійкіші. З іншого боку, синтетичні тканини зазвичай виробляються з нафти і завдають більших збитків навколишньому середовищу, якщо опиняються на звалищі.
 3. Зосередьтеся на інвестиційних елементах. Ключовим моментом руху є коригування ваших звичок купівлі, щоб віддавати перевагу якості, а не кількості. Замість того, щоб купувати дешевий модний одяг щосезону, інвестуйте в речі, які відображають ваш стиль, щоб ви могли носити їх довгі роки. Це знижує попит на швидку моду та скорочує текстильні відходи.
 4. Шукайте сертифікацію OEKO-TEX. Це гарантує споживачеві, що продукт дав негативний результат на хімічні речовини, які завдають шкоди людині чи довкіллю.
 5. Пріоритет сертифікації GOTS. Глобальний стандарт органічного текстилю (GOTS) встановлює певні екологічні та трудові вимоги, яким текстиль має відповідати, щоб вважатися органічним. Якщо предмет одягу має сертифікат GOTS, він є предметом справедливої торгівлі з мінімальним впливом на довкілля.
 6. Подбайте про свій одяг. Скорочення відходів означає, що ви повинні по можливості використовувати одяг, який у вас є. Збільште життєвий цикл вашого старого одягу, стираючи його якомога рідше, чинячи його при необхідності і використовуючи стійкі барвники для маскування плям або знебарвлення.
 7. Бережливість. Замість купувати новий одяг, ви можете робити покупки в комісійних магазинах. Ви можете подарувати новий будинок раніше улюбленому одязі та допомогти не допустити попадання речей на звалища.

Залишити відповідь