Медленная мода
Повільна мода (Slow fashion): як приєднатися до руху
2022-12-25
Види жіночих трусиків
Які види жіночих трусиків найпопулярніші?
2022-12-27
Показати все

Як попрасувати сорочку покроково? Прості хитрощі вам на допомогу

Как гладить рубашку

Прасування одягу – це одне з тих домашніх занять, яким мало хто захоплюється. Тим не менш, є деякі предмети одягу, для яких праска просто необхідна. Такою річчю є чоловіча сорочка. Як прасувати сорочки, щоб вони виглядали акуратно та елегантно? Перевірте самі!

Ваш повсякденний дрес-код для роботи вимагає зі смаком підібраного костюма та не менш стильної сорочки? А може бути, ви елегантно одягаєтеся тільки у свята, а прасувати сорочки для вас справжнє випробування? Як і в багатьох інших видах діяльності, ідеально випрасуваний одяг — це питання практики та гарної техніки.

Прасування не повинне бути вашим кошмаром! Диявол криється в деталях, тобто у типі матеріалу, інструменту та у правильному порядку прасування. Вам небайдужа ідеально випрасувана сорочка, але ви не знаєте, як це зробити? У цій статті ми підготували вам кілька цінних порад. Переконайтеся, що прасувати сорочки можна легко і швидко, і навіть приємно!

Прасування сорочки – небагато інформації та підготовка

Процес прасування – це не лише сама діяльність та її окремі етапи. Прасування може бути різним, навіть залежно від типу тканини, тому перед тим, як приступити до прасування, слід добре підготуватися.

Основою для правильного прасування є читання інструкцій на етикетці одягу. Серед великої кількості інформації ви також знайдете інформацію про правильний догляд та прасування. Не забувайте слідувати рекомендаціям виробника – так ви уникнете небажаних сюрпризів, а сорочка прослужить вам довше.

Найбезпечніший і найефективніший спосіб – прасувати вологі тканини, особливо лляні. Наприклад, можна оббризкати тканину слабким струменем води, бажано за 10 хвилин до початку прасування.

Ви повинні відрегулювати температуру прасування залежно від ступеня зминання та типу тканини, яка має тенденцію бути більш тонкою або жорсткішою.

 • для бавовни оптимальна температура прасування близько 150 градусів за Цельсієм;
 • для більш м’якого та еластичного шовку – 120 градусів;
 • для льону – 180-220 градусів;
 • прасувати сорочки із синтетичних матеріалів необхідно праскою, встановленою на максимальну температуру 120 градусів Цельсія.

Ще одне питання, що часто задається при прасуванні сорочок:

Чи потрібно прасувати сорочку з обох боків?

Якщо ви знаєте тканину та її міцність, завжди прасуйте лицьову сторону. Сорочки з делікатних матеріалів, таких як шовк, атлас, вовна та тафта, з більшою ймовірністю будуть пошкоджені або спалені. Тому, щоб не пошкодити волокна, їх слід прасувати з вивороту.

Як прасувати сорочки крок за кроком?

Тепер ви знаєте, як підготувати сорочку до прасування. Настав час діяти! Як прасувати сорочки, щоб досягти ефекту гладкої тканини без складок? Ефективним та перевіреним методом є черговість прасування даного предмета одягу. Дотримання правильного порядку в прасуванні – запорука отримання ідеальної, без пошкоджень! Дізнайтеся, як прасувати сорочку крок за кроком!

Прасування праскою

 1. Крок

  Почніть з розстібання всіх ґудзиків та видалення кісточок з коміра. Нагрійте праску до температури, рекомендованої на етикетці, а якщо у вас немає генератора або парової праски, збризкайте тканину невеликою кількістю води. Завдяки цьому волокна трохи розм’якнуть, а складки розгладяться.

 2. Крок

  Розправте комір сорочки по краю дошки і пропрасуйте його з двох сторін, спрямовуючи праску від країв до центру.

 3. Крок

  Наступний крок – плечова частина сорочки. Принцип тут аналогічний коміру – починайте гладити із зовнішніх частин, а середину залиште на кінець.

 4. Крок

  Час манжетів. Якщо на сорочці є запонки, починайте гладити із зовнішнього боку, а якщо з ґудзиками, то з внутрішнього.

 5. Крок

  Настав час найскладнішої частини, тобто рукавів. На цьому етапі ми часто запитуємо себе, чи згладжені рукави до краю. Всупереч поширеній думці, це не найкраща ідея. То як же прасувати рукави сорочки, щоб вони виглядали акуратно? Розкладіть рукав по шву і обережно проведіть праскою від ліктя до манжетів і від ліктя до плеча. Повторіть з іншого боку рукава і зробіть те ж саме з іншим рукавом.

 6. Крок

  Остання зона – це спина і груди. Почніть з того, що натягніть сорочку на ширшу частину дошки і попрасуй ліву передню частину. Потім переходьте до прасування лицьової сторони та виворітної сторони. На цьому етапі тканина може вимагати додаткового розпилення води. Також переконайтеся, що будь-яку частину не потрібно знову прасувати. Наконечником праски можна легко згладити нерівну поверхню матеріалу.

Вуаля, сорочка випрасована! Повісьте її на вішалку і застебніть два верхні гудзики. Коли сорочка трохи охолоне, її можна одягати та насолоджуватися ідеально гладкою тканиною! Пам’ятайте, що вам не потрібний ексклюзивний одяг високого класу, щоб виглядати елегантно. Важливо, щоб перш за все вони були охайними та чистими.

Як попрасувати сорочку без праски?

Хочете знати, чим можна прасувати сорочки замість праски? Це питання може здатися трохи несподіваним, тому що праска — більш-менш вживана — зазвичай знайде своє місце в кожному будинку. Однак бувають ситуації, наприклад, відпустка далеко від дому або відрядження, коли праска може опинитися поза зоною досяжності. Як ви ставитеся до м’ятої сорочки?

Використовуйте відпарювач

Цей спосіб буде вкрай корисний, якщо у вас немає часу на класичне прасування праскою. Використовуючи відпарювач, ви досягнете бажаного ефекту в найкоротші терміни! Повісьте сорочку на вішалку і пропустіть відпарювач по волокнах. Вся сила полягає в гарячій парі, що проникає крізь усі шари матеріалу.

Парова праска

Гарячий душ

Ви отримаєте ефект, аналогічний відпарюванню… з гарячим душем! Це ідеальний варіант для мандрівок. Повісьте сорочку на вішалку у ванній та прийміть гарячий душ. Пара миттєво попрасує вашу сорочку! Як поєднати приємне з корисним? Безумовно так!

Тепло повітря

Хоча це може здатися вам дивовижним, альтернативою прасуванні праскою також може стати сушарка або випрямляч. Цілком природно, що ви не берете із собою праску у відпустку. Однак, коли ви перебуваєте у відпустці зі своєю партнеркою, ймовірно, що вона запакувала у свою валізу випрямляч або фен. Просто спрямуйте тепле повітря фена на попередньо змочені складки. Ставтеся до випрямляча як до тимчасової допомоги.

Вода

Хочете знати, як погладити сорочки, якщо під рукою немає жодного з перерахованих вище пристроїв? Вам допоможе вода! Якщо зволожити тканину зі складками, то волокна сорочки самі розправляться. Оптимально оббризкати сорочку розпилювачем з потрібної відстані (приблизно 30 см), також можна прикласти до складок змочену чисту ганчірку. Потім трохи розправте матеріал і дайте йому висохнути самостійно!

Залишити відповідь