Збереження тепла було потребою людини з давніх-давен. До відкриття антибіотиків та досягнень у тому, що ми зараз називаємо сучасною медициною, яку ми сьогодні сприймаємо як належне, застуда чи грип 100 років тому могли означати вірну смерть!
Таким чином, багато в чому шапка починалася як необхідний аксесуар для підтримки здоров’я та життя. Звичайно, з часом капелюх все більше і більше еволюціонував, ставши тепер модним аксесуаром і символом статусу в багатьох культурах.
Один із перших капелюхів, про які ми знаємо сьогодні, був зроблений людиною бронзового віку (на прізвисько Еці), яка жила близько 3250 р. до н.е.! Його тіло та капелюх були знайдені замороженими в горі десь ближче до Італії та Австрії. Його шапка була зроблена з ведмежої шкіри і навіть мала ремінець на підборідді, мабуть, щоб не впала, коли він полював на диких звірів! Шапка на ньому чимось нагадувала русинську хутряну шапку з кількох пошитих між собою шкур!
В даний час стилі капелюхів, які ви можете вибрати, від сучасних до традиційних, практично безмежні. Beanie, Booble, Flat, Baseball, Boater, Boonie, Busby та Cartwheel – ось лише деякі з них!
Дизайн капелюхів пройшов довгий шлях з часів бронзового віку, і один капелюх, який виділяється з натовпу і стає популярним з 12 століття, — це стильна шапка-біні!
Шапка-біні, яка являє собою стиль капелюха, що щільно прилягає до голови, вперше виникла в Уельсі 12 століття.
Так, твоя улюблена шапочка НАСТІЛЬКИ стара! Але як шапка-біні, яку ми тепер знаємо та любимо, стала тим, чим вона є сьогодні?
У шапочки багато назв: ковпак, кепка, тюбетейка, панчішна шапка, шапка, помпон, помпон. Але вперше письмове свідчення про цей стиль шапки, що обертає голову, було в Уельсі 12 століття.
Вона була названа Кепкою Монмута на честь міста, де він був виготовлений, і був раннім попередником модного аксесуара, який ми всі знаємо і любимо сьогодні. Кепка Монмут не тільки щільно прилягала до голови, а й мала гудзик зверху! Фактично, кепка Monmouth є предком сьогоднішнього капелюха з помпоном, замінивши гудзик на помпон.
Оксамит спочатку використовувався для виготовлення кепок Monmouth, але незабаром з’ясувалося, що шерсть була доступнішою і міцнішою тканиною. Згодом матеріали варіювалися від тканини до вовни, і вони навіть почали додавати повсть|, щоб гарантувати його повну водонепроникність. Не дивно, що солдатам і робітникам це подобалося — воно зберігало їх у теплі та сухості, а волосся прибирали назад, щоб вони не падали їм на обличчя. Справді, це було не лише стильно, а й дуже практично на той час.
З колонізацією Америки шапка-біні потрапила в те, що зараз є Канадою та США. Спочатку їх носили лише чоловіки, оскільки вони працювали на відкритому повітрі за суворих умов. Оскільки шапка-біни не має полів, працівникам було легше виконувати свою роботу і залишатися в теплі. Практичність шапки-біні була дуже важливою. Однак модні тенденції поступово змінювалися, і жінки, і чоловіки почали носити чорні оксамитові шапки, щось на зразок шапки-біні. Жіночі шапки іноді були навіть розшиті хутром, мереживом, бантами, квітами і навіть листям.
З розвитком і зростанням світової промисловості, промислової революцією та зростанням числа робітників багато хто знайшов те, що їм було потрібно, в шапці-біні. Це було не тільки стильно та круто, а й практично для багатьох видів трудомісткої роботи.
Однак до 1940-х років шапка-біні застаріла. Бейсболка була просто більш практичною, оскільки її довгий козирок захищав очі від сонця та пилу. Тим не менш, шапка-біні залишалася популярною серед студентів на той час, а також перемагала поетів, хіпі та волоцюг, розгойдуючи їх до 1960-х років. Шапки-біні, хоч і витіснені з мейнстриму моди, як і раніше, були важливими аксесуарами в альтернативних сценах і субкультурах.
Тим не менш, до 1990-х років вона повернулася до мейнстріму.
Дедалі більше жінок почали надягати шапки-біні. Спортивні діячі теж почали носити ці капелюхи, що ще більше збільшило їхню популярність. Він став якісним аксесуаром для молодих, крутих та стильних. Будь-хто, хто займається спортом, подорожує або просто відпочиває і добре проводить час зі своїми друзями та родиною, носить шапку-біні!
У той час, як ви дізнаєтеся традиційну вовняну шапку за її сірими та темними тонами, 2010-і принесли нову тенденцію. Шапки-біні стали барвистішими, веселішими та яскравішими.
Хіба ти не ненавидиш той свербіж, який виникає щоразу, коли ти одягаєш традиційну шапку-біні? Шерсть чудова, але вона може сильно дратувати шкіру та шкіру голови. Ось чому використовується м’який акрил, щоб запобігти свербінню.
Шапочки більше не призначені лише для робітників, хіпі та школярів. Будь-який може носити і виглядати приголомшливо у шапці-біні!
А мандрівники просто люблять той факт, що вони можуть чудово виглядати, і зігріється, мандруючи новими містами, відкриваючи нові країни та досліджуючи нові дикі кордони.
Його навіть не обов’язково носити із зими до весни. М’які матеріали та забавний дизайн роблять шапочки не тільки чудовим зимовим аксесуаром, але й актуальним у будь-яку пору року!
Це був довгий шлях від грубих темних вовняних шапок, призначених для робітників, хіпі та гіків, до яскравих, барвистих та кумедних шапок, які всі знають та люблять сьогодні.