Повязка на голову
Пов’язка на голову – найшикарніший аксесуар цього сезону
2022-11-03
Жемчуг
Як носити перли: 6 способів носити перлинні прикраси
2022-11-07
Показати все

В’язання проти плетіння: дізнайтеся, як визначити два типи тканини

Вязанная ткань

Тканина може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи льон, штучний шовк, спандекс, лайкру, віскозу та бавовну. Однак підготовка багатьох матеріалів відноситься до двох основних типів тканин: в’язаних або тканих.

Що таке в’язане полотно?

В’язане полотно є тканиною, отриманою шляхом переплетення пряжі за допомогою спиць. Трикотаж поділяється на дві категорії: уточне в’язання та основов’язання. Уточне в’язання – тканинне в’язання, в якому петлі йдуть уперед і назад. Основов’язання – це тканинне в’язання, в якому петлі йдуть вгору і вниз.

Виробники використовують трикотаж для виготовлення таких предметів, як футболки та інші сорочки, спортивний одяг, купальні костюми, легінси, шкарпетки, светри, толстовки та кардигани. В’язальні машини є головними виробниками сучасного трикотажу. Ви також можете в’язати матеріал вручну за допомогою в’язальних спиць.

6 характеристик трикотажу

 1. Еластичний та гнучкий. Оскільки трикотаж формується з ряду петель, він неймовірно еластичний і може розтягуватися як завширшки, так і завдовжки. Цей тип тканини добре підходить для облягаючих предметів одягу без застібок-блискавок. Текстура трикотажної тканини також гнучка та неструктурована. Тому вона відповідатиме більшості форм і драпіруватиметься чи розтягуватиметься на них.
 2. Чи не меніться. Через еластичність трикотажу він дуже стійкий до зморшок. Якщо ви зім’яті його в грудку в руці, а потім відпустіть, матеріал повинен повернутися в майже ту ж форму, що й раніше.
 3. М’який. Більшість трикотажних тканин м’які навпомацки. Якщо це щільна тканина, вона буде гладкою. Якщо вона більш вільної в’язки, вона буде нерівною або ребристою через гумку.
 4. Простота обслуговування. Трикотаж не вимагає особливого догляду, такого як ручне прання. Він легко переносить машинне прання. Цей тип тканини не потребує прасування, тому що зазвичай не пом’ята.
 5. Легко зашкодити. Трикотаж не такий міцний як тканий матеріал. Згодом він почне розтягуватися або скочуватися після носіння.
 6. Важко шити. Через свою еластичність трикотаж набагато складніше шити (вручну або на швейній машині), ніж нееластичні тканини, тому що може бути складно пошити прямі лінії без складання та складки.

13 поширених видів трикотажу

До поширених видів трикотажу належать:

 1. Трикотаж джерсі: Джерсі – це м’яка, еластична трикотажна тканина, яка спочатку була зроблена з вовни. Сьогодні трикотаж також виготовляється з бавовни, бавовняних сумішей та синтетичних волокон. Лицьова сторона трикотажу гладка з одинарною легкою гумкою, а виворітна сторона трикотажу має начіс з петлями.
 2. Виворітне в’язання. Виворітне в’язання є одним з основних видів в’язання, що характеризується невеликими опуклостями для кожної петлі, а не гладкістю.
 3. Ребриста в’язка. Ребриста в’язка складається з довгих вертикальних стовпців лицьових та виворітних петель, що утворюють щільні еластичні ряди.
 4. Трикотаж френч террі: трикотаж френч террі має ворс з одного боку та петлі з іншого боку. Ця тканина зазвичай використовується для виготовлення халатів, тому що вона неймовірно м’яка та плюшева.
 5. Подвійне в’язання: ця двошарова тканина є плоскою в’язкою (гладкою з невеликою гумкою) з обох боків тканини.
 6. Флісовий трикотаж. Флісовий трикотаж є трикотажним полотном, яке зазвичай начісують з однієї або обох сторін, щоб зруйнувати волокна і створити м’яку пухнасту текстуру.
 7. В’язання косами. Щоб зробити полотно кіски, в’язальниця накладає кілька шарів петель один на одного, щоб створити мотиви та візерунки. Ця трикотажна тканина зазвичай використовується для виготовлення светрів.
 8. Інтерлочное в’язання. Интерлочное в’язання є варіант в’язання в рубчик, при якому обидві сторони тканини мають гладку лицьову сторону на дотик плоского в’язання.
 9. Жакардовий трикотаж. Жакардовий трикотаж є тканиною одинарного або подвійного переплетення зі складним візерунком, виконаним з використанням жакардових елементів управління на в’язальній машині.
 10. В’язання понте – це подвійне в’язання, яке дуже еластично, зазвичай це комбінація спандексу, віскози та поліестеру.
 11. В’язання Рашель: це основне в’язання, в якому права сторона має вертикальні петлі, а виворітна сторона – горизонтальні поплавці.
 12. Трикотаж: трикотаж є трикотажним полотном із зигзагоподібною текстурою на лицьовій стороні і гладкою виворітною стороною.
 13. Велюровий трикотаж. Велюровий трикотаж є типом ворсового трикотажу з невеликими петлями, які прорізані для надання м’якості і м’якості.

Що таке тканина?

Тканина є матеріал, отриманий в результаті переплетення двох наборів пряжі. Виробники використовують ткацькі верстати для переплетення вертикальних ниток основи та горизонтальних ниток для ткання разом для створення тканого полотна.

При найближчому розгляді ткане полотно нагадує шахову дошку з прямих ниток, що переплітаються, що йдуть один під одним і один над одним під прямим кутом, подібно плетеному кошику.

Тканина – це звичайний текстиль для структурованих предметів, таких як блейзери та пальта.

Які 3 основні типи ткацьких структур для тканих тканин?

Будь то джинсова тканина або фланель, поплін або ситець, кожен тип тканини виготовляється з використанням однієї з наступних трьох ткацьких структур:

 • Полотняне переплетення: усі нитки в цьому типі тканого матеріалу проходять по простому перпендикулярному плетенню, що нагадує просту шахівницю. Шифон та органза – популярні види тканин полотняного переплетення.
 • Саржеве переплетення. Також відоме як саржева тканина, нитки саржевого переплетення проходять по діагоналі в рубчик. При плетінні саржі уточна нитка (горизонтальна нитка) вплітається поверх однієї або кількох основних ниток (вертикальна нитка, закріплена на ткацькому верстаті), а потім під однією або декількома основними нитками. Зигзагоподібне плетіння у вигляді ялинки – гарний приклад цієї тканини.
 • Атласне переплетення: Атласне переплетення має чотири або більше ниток качка, що проходять поверх однієї нитки основи, або навпаки: чотири або більше ниток основи, що проходять поверх уткової нитки. Цей тип тканого матеріалу має чотири або більше уткових ниток, що плавають над основною ниткою, або навпаки.

6 характеристик тканого полотна

Загалом, ткане полотно:

 1. Дуже структуровано. Тканини зазвичай мають велику структуру, зберігаючи форму, а не м’яко драпіруючись навколо речей. Цей тип тканини також не дуже еластичний і залишиться жорстким, якщо ви його потягнете.
 2. Сприйнятливо до зморшок та складок. Завдяки своїй структурі ткана тканина легко утримує зморшки та складки. Тому її необхідно часто гладити, щоб вона виглядала гладкою та первісною.
 3. Часто грубе. Тканина часто виготовляється з ниток, які не такі м’які, як трикотаж. Внаслідок чого вона стає трохи грубою на дотик.
 4. Міцне. Тканина дуже міцна, зберігає форму після багатьох прань і не скочується.
 5. Легко шити. Оскільки тканина зазвичай не дуже еластична, її легко шити без збірок і складок.
 6. Дороге. Плетіння тканини разом, як правило, більш трудомісткий процес, ніж в’язання. В результаті ткані тканини, як правило, коштують дорожче, чи то тканина, чи готовий одяг.

15 поширених типів тканих тканин

До поширених типів тканих тканин відносяться:

 • Вельвет: Вельвет є тканиною саржевого переплетення, що означає, що нитки сплетені разом по діагоналі з товстими вертикальними ребрами. Вельвет товстий, міцний, ребристий та приємний. Також він має унікальну здатність одночасно виглядати ошатно і затишно.
 • Джинсова. Джинсова тканина є тканиною саржевого переплетення, в якій уточна нитка зазвичай переплітається під двома або трьома основними нитками; нитки основи зазвичай забарвлюються в колір індиго, а качок залишається незабарвленим, що надає джинсовій тканині синій вигляд.
 • Фланель. Цю саржеву або однотонну тканину з пухким плетінням часто начісують з однієї або обох сторін (так зване «ворсування»), щоб підняти тонкі волокна і зробити її ще м’якшою. Дізнайтеся більше про фланелі у нашому повному посібнику тут.
 • Шифон. Шифон – це тонка, повітряна та прозора тканина полотняного переплетення. Прозора тканина може бути виткана з різних типів текстилю, як синтетичних, так і натуральних, таких як шовк, нейлон, віскоза або поліестер.
 • Муслін. Муслін є пухким бавовняним полотном. Він зроблен з використанням техніки полотняного переплетення. Це означає, що одна нитка качка чергується над і під однією основною ниткою. Муслін відомий як матеріал, який використовується в прототипах модного одягу для перевірки викрійки перед вирізуванням та зшиванням кінцевого продукту.
 • Букрам: Букрам є тканиною полотняного переплетення, яка може бути як пухкою, так і тугою. Жорстка груба найчастіше використовується усередині бейсболок.
 • Марля. Марля є тканиною полотняного переплетення, яку кухарі використовують як інструмент при виготовленні сиру. Пухке плетіння тканини дозволяє рідини легко просочуватися крізь неї.
 • Поплін. Поплін є тканиною полотняного переплетення з дуже тонкою основною пряжею і грубішою качечною пряжею. Ця тканина також дуже легка, з легким повітряним драпіруванням.
 • Шамбрі. Шамбре є тканиною полотняного переплетення, в якій нитки основи зазвичай пофарбовані в колір індиго, а качок залишається незабарвленим, що надає їй синій вигляд, схожий на джинсову тканину.
 • Оксамит. Оксамит виготовляється на спеціальному ткацькому верстаті, відомому як подвійне полотно, на якому одночасно виробляються два шматки оксамиту. Ця розкішна тканина може бути виткана з будь-якою структурою переплетення (гладкою, атласною або саржевою) з додатковим набором основних ниток, які обрізаються для надання м’якості.
 • Тафта: Тафта виготовляється з використанням техніки полотняного переплетення, коли одна уточна нитка проходить поверх і під однією основною ниткою, створюючи шаховий візерунок. При виготовленні тафти нитки скручуються в міру їхнього плетіння, що створює жорсткість та структуру отриманої тканини.
 • Органза. Органза – це легка, прозора тканина простого плетіння, яка спочатку була зроблена з шовку. Матеріал також може бути виготовлений із синтетичних волокон, насамперед поліестеру та нейлону.
 • Кріп. Ця тканина може бути виткана з будь-якої структури переплетення (гладкою, атласною або саржевою). Кріп має грубу, неправильну текстуру через спеціально скручені або звивисті нитки. Матеріали, що використовуються для виготовлення кріплення, та метод, що використовується для отримання текстури, визначають різні типи кріплення.
 • Жоржет: Жоржет, як правило, являє собою тканину полотняного переплетення, зіткану з використанням щільно скручених ниток s-подібної та z-подібної крутки, які є пряжі, скручені в протилежних напрямках. Ці вигини створюють невеликі складки на поверхні тканини, що надає жоржету фірмового м’ятого оздоблення.
 • Батист: батист є тонкотканою тканиною полотняного переплетення, згорнутою і сплющеною при високих температурах для отримання гладкої поверхні.

Питання-відповідь

Як визначити, трикотажна тканина чи ткана?

Ось кілька способів визначити, чи є тканина трикотажною чи тканою:
Подивіться плетіння. Уважно подивіться на матеріал, ви маєте побачити окремі нитки, з яких вона складається. Якщо на нитках з’являються петлі, це в’язана. Якщо нитки мають перпендикулярний хрест-навхрест малюнок, вона ткана.
Перевірте на розтяг. Трикотажні тканини тягнуться набагато більше, ніж ткані. Намагайтеся розтягувати тканину як завдовжки, так і завширшки. Якщо вона тягнеться, то швидше за все це трикотаж. Якщо пручається, то, швидше за все, ткана.
Зробіть тест на складки. Стисніть трохи тканини у долоні. Трикотаж швидко повертається у форму з невеликою кількістю складок. Тканина збереже зморшки і часто залишиться злегка зім’ятою.

Залишити відповідь