Смішні факти про нижню білизну
2013-01-19
Показати все

Історія жіночого одягу у 20-му столітті

История одежды

Стилі одягу та мода перебувають у постійному русі. У світі моди постійно з’являються цікаві інновації, які надовго приживаються, і химерні віяння одноденки. За останнє століття, мода західного світу зазнала безліч потрясінь та серйозних змін. З 1900 по 2012 рік, з’явилися такі явища моди як задні турнюри, що підвищують, короткі сукні заслінки, широкий кліш на ногах і свідомо рвані джинси. Такі основні модні тенденції і є захоплююча та мінлива історія жіночого одягу у ХХ столітті.

Епоха Високої моди: 1900-1920

Історія жіночого одягу на початку 20 століття. Жіноча мода підкреслювала силует зрілих, трохи повних та фігурних тіл.

Низькі турнюри та пишні шлейфи мали красуватися у сукнях відповідно до стилю епохи.

  • На початку першого десятиліття були в моді довгі та об’ємні спідниці, що часто містять невеликий шлейф, подібний до того, що часто спостерігається у сучасних весільних сукнях.
  • Однак, до кінця десятиліття спідниці поступово ставали все коротшими і почали відкривати дражливі жіночі ніжки. У цілому силует сукні змінився незначно. Спостерігається рух у бік вужчих форм та прямих ліній.
  • З 1910 по 1914 рік (початок Першої світової війни) мода продовжує рух до струнких, вузьких силуетів, підкреслює стрункі стегна і плоский бюст. Турнюри та шлейфи були зняті із суконь. Модні дизайнери розпочинають гру з довжиною спідниці, показуючи нові привабливі ділянки ніг.
  • Після початку війни жодних значних змін моди не відбувалося до оголошення миру наприкінці 1918 року.

Також цей період відзначений розквітом найвищої моди у столиці Франції. Паризькі дизайнери стали задавати тон для решти цивілізованого західного світу. Їхні проекти більш високо стали цінуватися жінками вищих верств суспільства. Досить часто, скачки використовували для дебюту нових модних тенденцій. Відомі дизайнери відправляли моделей для участі у цих перегонах, одягаючи їх у свої останні витвори.

Жіноча мода 1900-1920

Сучасність: 1920-1940

У 1920-х роках стиль одягу офіційно вступив у сучасну епоху моди. І історія жіночого одягу набуває свого розвитку.

Протягом цього десятиліття жінки почали звільнятися від одягу, що стягує. Вони відкрито приймають зручніший стильний одяг, такий як короткі спідниці та штани.

  • Незважаючи на свій розвиток, мода залишалася відносно консервативною аж до 1925 року. І тільки в другій половині десятиліття короткі спідниці, низькі талії і революційний стиль заслінки стали більш характерними для жіночого одягу. Сукні шилися близько прилеглими до тіла, щоб підкреслити молодість та елегантність. Складки були скорочені до коліна та талії зникли майже повністю. Дамські капелюшки «дзвін» також став одним із ключових елементів одягу, добившись популярності в цей період.
  • Така тенденція тривала протягом 1920-х і на початку 1930-х до Великої депресії, коли змінилася на більш консервативні тенденції. У цей період спідниці стають довшими, а природна талія є більш важливою частиною сукні. Суспільство почало рухатися назад, до традиційнішого жіночого одягу. Хоча, слід зауважити, деякі тенденції того часу, такі як стрижене волосся і капелюхи Cloche, були в моді трохи довше.
  • Важкі часи 1930-х років, безумовно, призвели до більш консервативного одягу. Десятиліття 1930-х років також вказало на перші справжні відмінності між вечірнім та денним стилями одягу. У спокійні 20-ті роки жінки легко носили гарний вихідний одяг протягом дня, не побоюючись за нього, поки домашня прислуга дбала про справи. Тим не менш, важкий час Великої депресії змусило більшість жінок робити більше домашньої роботи самостійно. Це призвело до необхідності використовувати практичніший одяг для денного часу. Урізані вбрання та прості спідниці використовували для зручності пересування та комфорту у денний час, вдома чи на роботі. У той же час, нові тканини, такі як металеві ламе стали популярними для більш розкішних вечірніх суконь. Нові покращені синтетичні тканини стають важливою частиною моди. Багато дизайнерів у 1930-х роках використовують бавовну для пошиття стильних дизайнів одягу. Крім того, шовк також залишається головною тканиною вечірнього вбрання для наймодніших і найвідоміших дизайнерів.

Раціональна Мода та “New Look”: 1940 – 1960

У Європі, та був і Америки розпочалася світова війна. Історія жіночого одягу фактично припиняє свій біг. Мода відповіла на це стриманими настроями та економічністю. Сірість та однаковості в одязі активно віталися. Людям було запропоновано обійтися старим одягом і лагодити той, який у них уже був. Елементи військової форми постійно були присутні на чоловіків та жінок різних соціальних груп.

  • Під час війни майже всі види тканин використовували для різних військових цілей. Матеріали для пошиття одягу видавали за картками. Жінки могли користуватися обмеженою кількістю карток для купівлі одягу протягом року. Ця кількість неухильно знижувалась у ході війни. У зв’язку з обмеженням на матеріали, мода епохи характеризується більш короткими спідницями, ніж будь-коли раніше, та короткими блоковими жакетами. Ґудзики для будь-якого виду одягу були обмежені до трьох в один предмет одягу. Дістати нейлонові панчохи було практично неможливо. Жінкам було запропоновано носити шкарпетки та оголювати ноги. Під час війни та після неї, було важко дістати будь-які предмети одягу. Жінки змушені були обходитися наявними запасами, щоб одягатися жіночно.
  • До кінця 1940-х і на початку 1950-х, провідні дизайнери, що втомилися від мінімалістського, утилітарного одягу військового часу стали активно впроваджувати “New Look”, що заохочував прагнення до елегантності та розкоші. Цей стиль одягу ввів округлі плечі, вузькі талії, пишні спідниці. Одяг часто виготовлявся із дорогих, розкішних тканин, а декоративні аксесуари став необхідним елементом. Звичайно критики скаржилися на занадто екстравагантний стиль одягу, тоді як світ ще не відійшов від тяганини війни. Жінки у багатьох країнах вимагали оновленої жіночності New Look. І цього виявилося достатньо, щоби продовжити тенденцію в наступних десятиліттях.

Революція моди: 1960 – 1980

1960-ті та 1970-ті роки стають свідками вибуху, що призвів до глобальної революції до системи моди, історія робить новий поворот.

  • До 1960 року дизайнери створювали одяг для подіумів. Виробники одягу масового виробництва використовували свої стилі для представлення широкому загалу. Проте, протягом 1960-х років, молодь всього західного світу почала бунтувати проти традиційного стилю одягу та почала створювати свої власні тенденції в моді. Незабаром, виробники та модельєри спробували йти в ногу з тенденціями та реалізувати популярні твори молоді для широких мас населення.
  • У 1960-х і 1970-х років стала популярною величезна різноманітність одягу. У тому числі брюки дзвони, шорти, міні-спідниці та сині джинси. Вже не шокувало повсякденне носіння брюк жінками, і багато стилів епохи були дещо андрогінними.
  • До 1970 вже було складно визначити, що є модним, а що ні. Вибір доступного одягу вражав. До кінця 1970-х років став популярним більш консервативний стиль, але свобода вибору жила ще два десятиліття.
1960-70

Сучасна історія. Нова епоха в моді: 1980 – 2012

Висока мода досить сильно зблизилася з одягом для широкого загалу. Проте на протязі 1960-х, 1970-х та 1980-х років спостерігається певне зростання популярності дизайнерського одягу. Багаті люди відвідували модні покази в Нью-Йорку та Парижі, щоб придбати одяг безпосередньо у дизайнерів. Одночасно маса виробників реплікують високу моду для широкого загалу. Історія жіночого одягу набуває нового імпульсу.

1980
  • Влада та гроші домінують у стилі одягу 1980-х років. Жінки одягають дорогі сукні та ділові костюми протягом дня, а ввечері одягаються в екстравагантні сукні від дизайнерських будинків. У той час як не всі могли дозволити собі дорогий одяг дизайнера, частина провідних модних дизайнерів, таких як Ralph Lauren і Calvin Klein, виготовляють готовий одяг для своїх менш заможних покупців. У 1980-х, одяг стає ознакою влади, і провідні світові дизайнери панують зі своїми модним одягом.
  • На початку 1990-х років, жінки починають відмовлятися від дорогого, дизайнерського стилю та обирають зручний повсякденний одяг. Рвані джинси та фланелеві футболки, натхненні рок-н-рол рухом стають популярними. Зростання хіп-хоп руху принесло в моду мішкуваті штани.
  • Незалежно від свого вираження, зручність та комфорт залишаються ключовими факторами у виборі повсякденного одягу для більшості сучасних жінок у 1990-х та 2000-х роках. Навіть стандарти для роботи дещо послаблюються, і повсякденні сукні та штани стали популярним одягом для робочого місця.

Сьогодні дорогий дизайнерський одяг затребуваний, як і раніше. Однак більшість жінок віддають перевагу зручним стилям одягу за доступними цінами. Але ніхто не знає, які нові модні тенденції чи збурювачі стилю з’являться найближчим часом на сцені моди.

Залишити відповідь