Футболка
Як складати футболки? 4 найшвидші способи
2022-12-07
Хлопок
Що таке бавовна? Повний посібник з історії, характеристик та використання бавовни
2022-12-09
Показати все

13 типів шкарпеток: вибирайте шкарпетки різної висоти та з різних матеріалів

Носки

Існують різні типи шкарпеток для різних випадків, від формальних панчішно-шкарпеткових виробів до шкарпеток для походів.

Що таке шкарпетка?

Шкарпетка – це предмет одягу, який носять на нозі і який може доходити до кісточки і гомілки. Шкарпетки зігрівають, запобігають утворенню мозолів та продовжують термін служби взуття.

Коротка історія шкарпеток

Шкарпетки сягають доісторичних часів, коли мешканці печер носили шкури тварин, пов’язані навколо кісточок для тепла та захисту. Стародавні римляни вперше носили тканинні шкарпетки. У середні віки чоловіки та жінки правлячого класу носили панчохи із тонких тканин, таких як шовк. З промисловою революцією і винаходом швейної машини стала доступна велика різноманітність шкарпеток різних моделей, довжини, кольору і тканини.

4 особливості шкарпеток

Конструкція та матеріали шкарпеток можуть забезпечити різні рівні тепла та комфорту. Залежно від ваших потреб:

  1. Тепло. Шерсть, кашемір та акрил збережуть ваші ноги у теплі.
  2. Вологовідведення: шкарпетки з віскози і бавовни легкі і мають здатність вбирати вологу. Ці поглинаючі піт шкарпетки найкраще підходять для бігу та інших фізичних навантажень.
  3. Еластичність. Шкарпетки зі спандексу або нейлону забезпечують еластичність.
  4. Міцність. Будь-який носок з посиленою п’ятою і миском буде міцнішим.
Типи шкарпеток

13 видів шкарпеток

Від шкарпеток до грілок для ніг – шкарпетки різної довжини та матеріалів доступні для різних типів взуття, погоди та занять.

  1. Невидимки або сліди: ці шкарпетки закривають п’яту і не видно у взутті. Ви можете носити невидимки з туфлями з низьким вирізом або туфлями без шнурівки, такими як балетки, мокасини та туфлі-човники, щоб запобігти появі мозолів.
  2. До щиколотки. Також звані низькими шкарпетками, закривають область кісточки. Ці шкарпетки можна носити з туфлями без шнурків або з низьким вирізом або пінетками, і вони допомагають запобігти появі мозолів.
  3. Чверть довжини. Ці моделі трохи довші за шкарпетки до щиколотки і дістають гомілок. Модель також відома як шкарпетки для штанів, захищають область, де ваше взуття зустрічається з ахілловим сухожиллям, що робить їх відмінними для носіння з кросівками та при будь-яких фізичних навантаженнях.
  4. До середини гомілки. Проходять посередині між коліном і кісточкою, на півдорозі до литкового м’яза. Ця висота підходить для високих кросівок та черевиків.
  5. До ікри: повністю закривають литкові м’язи і доходять до коліна. Також називають шкарпетками вище за ікру.
  6. Гольфи. Піднімаються нагору по нозі і повністю закривають коліно.
  7. До стегна. Доходять до середини стегна і зазвичай мають пояс з підв’язками або еластичною стрічкою, щоб вони не зісковзували вниз.
  8. З роздвоєними пальцями: у цих шкарпетках є поділ між великим пальцем та іншими пальцями, що робить їх придатними для сандаль.
  9. Парадні шкарпетки: для офіційних заходів зазвичай виготовляються з більш тонких матеріалів та носяться з класичними туфлями. Класичні шкарпетки зазвичай мають довжину до литок.
  10. Шкарпетки. Ви можете носити ці моделі у приміщенні без взуття. Шкарпетки мають вставки на нижній стороні, щоб запобігти ковзанню. Шкарпетки-капці-мокасини – більш товста і утеплена версія шкарпеток-капців.
  11. Компресійні. Ці моделі стискають ноги, стимулюючи кровотік та зменшуючи біль у ногах та ступнях. Компресійні шкарпетки, також відомі як підтримуючі, частково виготовлені з еластичного спандексу і бувають різної довжини.
  12. Теплі. Ці моделі до колін виготовлені з акрилових або шерстяних волокон, щоб ноги залишалися теплими в зимові місяці.
  13. Для черевиків. Ці шкарпетки ідеально підходять для холодної погоди, а товстий вовняний матеріал зберігає ноги у теплі під черевиками.

Залишити відповідь