Корсет
Як носити корсет: поради та образи
2023-01-24
Можно ли стирать кроссовки в машинке
Прання кросівок у пральній машинці
2023-01-31
Показати все

Як прибрати смолу з одягу

Как убрать смолу с одежды

Плями смоли потрапляють у складну категорію. Їхнє видалення вимагає обережності, але вам не потрібно викидати улюблені штани, коли ви помітите на них пляму. Ми перевірили всі домашні засоби та представляємо найефективніші. Якщо ви хочете дізнатися, як видалити смолу з одягу, прочитайте наш посібник.

Походи в ліс, робота в саду, заготівля дров для каміна – ось лише кілька ситуацій, коли на одязі можуть з’явитися плями смоли. Вам не доведеться викидати улюблені джинси, їх можна почистити вдома. Вам також не потрібно шукати варіанти для маскування бруду. Нижче ви знайдете список порад, які допоможуть вам позбутися цих плям. Ви дізнаєтеся, як видалити деревну смолу з одягу свіжого та сухого.

Плями смоли, чому їх так важко видалити?

Смола – це речовина, що виробляється рослинами, переважно хвойними деревами та чагарниками. Це унікальна есенція, яка заповнює ушкодження у тканинах рослин.

 • Липка речовина з характерним запахом використовується у фармакології, хімічній промисловості, косметиці та багатьох інших областях.
 • Смоли пластичні, і в той же час швидко висихають, створюючи міцне покриття.
 • Вони не розчиняються у воді, тому просте прання – не правильна відповідь на питання, як видалити деревну смолу з одягу.
 • Синтетичні смоли також можуть бути причиною появи плям, адже промисловість також освоїла техніку їхнього виробництва.

Як видалити смолу з одягу? Домашні засоби

На жаль, після прання на тканині все одно залишаються плями смоли. Однак є кілька варіантів видалення перед пранням! Слід бути обережними при видаленні речовини, щоб не посилити ситуацію. Тому, якщо ви хочете ефективно вивести плями смоли, дотримуйтесь наших порад.

Як видалити засохлу смолу з одягу?

Спроби відколоти або розірвати суху смолу завжди пошкодять матеріал. Структура цієї речовини проникає у волокна, тому при витягуванні у матеріалі утворюється дірка. Порушення структури волокон також може призвести до непридатності одягу після прання. Це залишить незабутній слід, який зіпсує всю естетику. Тоді єдиний вихід – пришити аплікацію, але тільки в тому випадку, якщо вона поєднуватиметься з нашим одягом. Має значення та місце, де була пляма. Аплікація має виглядати природно та прикрашати одяг.

Низька температура

Плями від швидковисихаючих речовин можна заморозити, а потім спробувати видалити.

 • Приміщення забрудненого одягу в морозилку — одна з відповідей на питання, як вивести пляму смоли.
 • Смола застигає за низької температури, заморожування позбавляє рідину вологи, тому смола перестає липнути.
 • Втрата липкості полегшить видалення плями з тканини.

Як це зробити?

 • Помістіть одяг із плямою в морозильну камеру на кілька годин.
 • Потім витягніть і обережно підтягніть пляму тонким інструментом. Можна використовувати пластиковий ніж чи шпатель.
 • Застигла смола розсиплеться – обережно видаліть її частинки валиком для одягу або клейкою стрічкою.

Як видалити смолу з одягу праскою?

Низька температура примушує смолу тверднути, а висока температура розчиняє її. Ви можете скористатися цим фактом та перенести пляму з тканини на папір. Найкраще для цієї мети використовувати папір для випічки. Її особлива структура змусить липку речовину охоче переходити з волокон на папір.

 • Покладіть папір під тканину і покладіть другий аркуш на пляму.
 • Нагрійте праску до температури, рекомендованої для забрудненої тканини.
 • Прогладьте матеріал по паперу, щоб не спалити його.
 • Запустіть праску кілька разів та перевірте ситуацію.
 • Цей метод вимагає великого терпіння та обережності, але приносить справді добрі результати.

Примітка. Цей метод підходить для видалення плям із натуральних тканин. Акрилові светри та спортивні футболки з поліестеру будуть зруйновані при спробі «вдавити» смолу в папір!

Як забрати смолу з одягу? Якщо на кухні є засіб для виведення плям

Олія і спирт – це речовини, які допоможуть видалити смолу з тканини.

 • Акуратно утріть жир у пляму. Для цієї мети можна використовувати дитяче масло або рослинний жир.
 • Обробіть замаслену пляму чистим спиртом. Ця дія призведе до того, що смола відшарується від матеріалу.
 • Якщо вам не подобаються результати після першої спроби, продовжуйте спробувати.
 • За допомогою масла і спирту ви можете повністю видалити пляму, що важко виводити.

Тільки пам’ятайте, що не можна використовувати ці речовини на тканинах, які можуть знебарвлюватися або з яких важко змити жир.

У деяких посібниках, як видалити смолу з чорного одягу, ви знайдете інформацію про ефективність рідини для зняття лаку або ацетону. На жаль, це ефективний метод. Більше того, крім початкового забруднення, на тканині може з’явитися стійка зміна кольору.

Прання тканини після видалення плям смоли

Представлені вище способи використовуються для видалення основного бруду. Спробувавши кожен з них, попрасуйте тканину в пральній машині. Ця процедура видаляє залишки смоли та будь-які засоби, що використовуються для видалення бруду.

 • Незалежно від того, який метод видалення стійких плям виявився ефективним, стирайте одяг за температури, передбаченої для тканини.
 • Не намагайтеся використовувати вищі температури, відбілювачі та вищі швидкості віджиму під час віджиму. Ви можете знищити матеріал таким чином.
 • Прочитайте інструкції виробника на етикетці та випрайте одяг після видалення плям точно так, як там написано.
 • Перевірте, чи є у вашій пральній машині функція видалення складних плям. Якщо ви можете стирати білизну в такій програмі – робіть це. Ви будете впевнені, що залишки смоли будуть видалені, а ефекти ваших обробок допоможуть уберегти ваш одяг від викидання у сміття.

Якщо ви боїтеся використовувати домашні методи або на дорогих, розкішних тканинах з’явилися плями смоли – довірте видалення плям професіоналам. Такі послуги надають хімчистки – вони знають, як видалити смолу з одягу, не пошкодивши волокна. Якщо ви забруднили функціональну куртку – не намагайтеся вивести плями самостійно. Такі матеріали мають спеціальні покриття або оснащені мембранами – догляд за ними має здійснюватись лише відповідно до рекомендацій виробника. Усі додаткові обробки можуть позбавити матеріал його функціональності.

Що вам не дозволено робити?

Ви вже знаєте, як прибрати засохлу смолу з одягу, сподіваємося, що пропоновані нами кошти допоможуть вам впоратися зі складними забрудненнями. Також варто засвоїти загальні правила виведення плям із тканин, щоб не погіршити ситуацію при спробі вивести бруд. Ми підготували список речей, які ви не повинні робити:

 • не тріть свіжу смоляну пляму – ви тільки збільшите її поверхню;
 • не використовуйте хімічні засоби для виведення плям, не перевіривши, чи можна обробляти ними матеріал;
 • не тягніть і не намагайтеся вирвати засохлу смолу – ви пошкодите волокна;
 • якщо ви хочете використовувати праску, дуже ретельно закрийте пляму папером з обох боків;
 • якщо ви використовуєте хімічні засоби для виведення плям або спирт, завжди перевіряйте їх на невидимому предметі одягу.

Доглядайте свій одяг як професіонал

Описані вище методи перевірені та надійні для багатьох тканин. Звичайно, якщо ви знаєте, як вивести смолу дерева з одягу іншим способом, поділіться у коментарях! Стійкі плями не повинні бути приводом для того, щоб викинути улюблені штани чи светр. Плями смоли вимагають певних зусиль та ретельного підходу до видалення плям, але їх можна повністю видалити з тканини.

Більшість методів, які ми описали, допоможуть усунути стійкі плями від натуральних волокон. Синтетику та функціональні тканини краще довірити професіоналам.

Залишити відповідь