Плями смоли потрапляють у складну категорію. Їхнє видалення вимагає обережності, але вам не потрібно викидати улюблені штани, коли ви помітите на них пляму. Ми перевірили всі домашні засоби та представляємо найефективніші. Якщо ви хочете дізнатися, як видалити смолу з одягу, прочитайте наш посібник.
Походи в ліс, робота в саду, заготівля дров для каміна – ось лише кілька ситуацій, коли на одязі можуть з’явитися плями смоли. Вам не доведеться викидати улюблені джинси, їх можна почистити вдома. Вам також не потрібно шукати варіанти для маскування бруду. Нижче ви знайдете список порад, які допоможуть вам позбутися цих плям. Ви дізнаєтеся, як видалити деревну смолу з одягу свіжого та сухого.
Смола – це речовина, що виробляється рослинами, переважно хвойними деревами та чагарниками. Це унікальна есенція, яка заповнює ушкодження у тканинах рослин.
На жаль, після прання на тканині все одно залишаються плями смоли. Однак є кілька варіантів видалення перед пранням! Слід бути обережними при видаленні речовини, щоб не посилити ситуацію. Тому, якщо ви хочете ефективно вивести плями смоли, дотримуйтесь наших порад.
Спроби відколоти або розірвати суху смолу завжди пошкодять матеріал. Структура цієї речовини проникає у волокна, тому при витягуванні у матеріалі утворюється дірка. Порушення структури волокон також може призвести до непридатності одягу після прання. Це залишить незабутній слід, який зіпсує всю естетику. Тоді єдиний вихід – пришити аплікацію, але тільки в тому випадку, якщо вона поєднуватиметься з нашим одягом. Має значення та місце, де була пляма. Аплікація має виглядати природно та прикрашати одяг.
Плями від швидковисихаючих речовин можна заморозити, а потім спробувати видалити.
Низька температура примушує смолу тверднути, а висока температура розчиняє її. Ви можете скористатися цим фактом та перенести пляму з тканини на папір. Найкраще для цієї мети використовувати папір для випічки. Її особлива структура змусить липку речовину охоче переходити з волокон на папір.
Примітка. Цей метод підходить для видалення плям із натуральних тканин. Акрилові светри та спортивні футболки з поліестеру будуть зруйновані при спробі «вдавити» смолу в папір!
Олія і спирт – це речовини, які допоможуть видалити смолу з тканини.
Тільки пам’ятайте, що не можна використовувати ці речовини на тканинах, які можуть знебарвлюватися або з яких важко змити жир.
У деяких посібниках, як видалити смолу з чорного одягу, ви знайдете інформацію про ефективність рідини для зняття лаку або ацетону. На жаль, це ефективний метод. Більше того, крім початкового забруднення, на тканині може з’явитися стійка зміна кольору.
Представлені вище способи використовуються для видалення основного бруду. Спробувавши кожен з них, попрасуйте тканину в пральній машині. Ця процедура видаляє залишки смоли та будь-які засоби, що використовуються для видалення бруду.
Якщо ви боїтеся використовувати домашні методи або на дорогих, розкішних тканинах з’явилися плями смоли – довірте видалення плям професіоналам. Такі послуги надають хімчистки – вони знають, як видалити смолу з одягу, не пошкодивши волокна. Якщо ви забруднили функціональну куртку – не намагайтеся вивести плями самостійно. Такі матеріали мають спеціальні покриття або оснащені мембранами – догляд за ними має здійснюватись лише відповідно до рекомендацій виробника. Усі додаткові обробки можуть позбавити матеріал його функціональності.
Ви вже знаєте, як прибрати засохлу смолу з одягу, сподіваємося, що пропоновані нами кошти допоможуть вам впоратися зі складними забрудненнями. Також варто засвоїти загальні правила виведення плям із тканин, щоб не погіршити ситуацію при спробі вивести бруд. Ми підготували список речей, які ви не повинні робити:
Описані вище методи перевірені та надійні для багатьох тканин. Звичайно, якщо ви знаєте, як вивести смолу дерева з одягу іншим способом, поділіться у коментарях! Стійкі плями не повинні бути приводом для того, щоб викинути улюблені штани чи светр. Плями смоли вимагають певних зусиль та ретельного підходу до видалення плям, але їх можна повністю видалити з тканини.
Більшість методів, які ми описали, допоможуть усунути стійкі плями від натуральних волокон. Синтетику та функціональні тканини краще довірити професіоналам.